Chirurgija

Chirurginės operacijos

Svarbiausia gydymo proceso dalis yra teisinga ligos diagnozė. Tačiau iki diagnozės priėmimo turi būti atliktos tikslingos procedūros, kurių metu įvairūs ligos ar negalavimo požymiai suvedami į vieną visumą ir yra pateikiama išsami ir patikima diagnozė. Labai svarbią vietą gydymo procese užima chirurginės operacijos. Dėl šios priežasties mūsų klinikoje gyvūnų gydymas neapsiriboja ties žaizdų siuvimu, pas mus atliekamos ir sudėtingos operacijos: traumatologinio pobūdžio, pilvo, kaklo srities operacijos, Cezario pjūvis.

Gyvūnų gydymas chirurginėmis operacijomis yra išties veiksmingas būdas pagerinti jūsų augintinio sveikatą.

Kastracija (Sterilizacija)

Gyvūno kastracija – chirurginė operacija, kurios metu patinui pašalinamos sėklidės, o patelei išpjaunamos kiaušidės bei gimda. Žinoma, patelei atliekama operacija yra sudėtingesnė, nes jos metu yra praveriama pilvo ertmė. Tokios operacijos pagalba vėlesniais gyvenimo metais patelė išvengia ne tik gimdos uždegimo ar kiaušidžių cistų, bet ir pieno liaukų vėžinio susirgimo bei infekcijų keliamo pavojaus. Patinams padeda išvengti prostatos ligų, sėklidžių vėžio. Mes siūlome kastraciją (sterilizaciją) lytiškai subrendusiam jaunam gyvūnui, tačiau vėlesnis gyvūno amžius nėra riba. Tik verta žinoti, jog jaunesni gyvūnai greičiau atsistato po operacijos.

Po kastracijos (sterilizacijos) atsiranda tikimybė, jog gyvūnas gali nutukti, aptingti, todėl reikia subalansuoti gyvūno mitybą, šerti juos specialiai kastruotiems gyvūnams skirtais pašarais. Visa tai jums prireikus paaiškinsime ir apie tai priminsime, jei nuspręsite atlikti šią operaciją savo augintiniui.

Po kastracijos (sterilizacijos) išnyksta lytiniai hormonai, gyvūnas nejaučia noro ieškoti partnerio ir poruotis, jam įdomesnė tampa kitokia veikla: buvimas su šeimininku, pasivaikščiojimai, bendravimas.

 

@ JP Veterinarijos klinika, Panevėžys